Design a site like this with WordPress.com
Alustamine

3. Nädal Taanis – Jarmo

Mina alustasin kolmandal nädalal serverite tegemisega, pidin tegema veebiserveri, dhcp serveri ja dhcp failover serveri juhul kui põhiline server “ära kukub”. Esmaspäeval seadsin ülesse Linux veebiserveri, kuhu peale läks apache, php, mysql ja wordpress ja siis testisin kas kõik teised võrgus olevad arvutid saavad sellega suhelda.

Teisipäeval ja kolmapäeval tegelesin dhcp serveriga ja dhcp failover serveritega, mille põhimote oli see, et kui põhilisel dhcp serveril peaks esinema mingi rike siis võtab selle rolli üle dhcp failover server. Dhcp serverid olid windowsi baasil tehtud windows 2019 aasta serverile, samuti seadsin sinna peale domeeni teenused. Samuti tegin dhcp scoped mis siis jagavad teatud vahemikust teatud ip aadresse.

Neljapäeval ja reedel proovisin kliente lisada enda domeeni aga kahjuks ei saanud hakkama ja tollel ajal polnud ka juhendajat käepärast kes saaks mind sellega aidata seega abistasin Anderit, Jani ja Kasparit sellega millega nemad tegelesid ja viisin end teiste ülesannetega kurssi.

Nädalavahetusel olin üldiselt rahulikult ühikas ja puhkasin, pühapäeval käisime mööda linna ringi jalutamas sest me oleme ikkagi tervislikud ja samuti sai ka ära proovitud paar siidrit sest tasakaal on võti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: