Design a site like this with WordPress.com
Alustamine

Teine nädal

Jan ja Kaspar – Kuna Egon Skipper meie juures viibida ei saanud, seoses sellega et pidi õpilastele tunde andma, pidime ise omalkäel hakkama saama. Terve nädal tegelesime siiamaani võrguskeemi täiustamisega, mis on põhimõtteliselt valmis. Nädala algul tegelesime ruuteri seadistamisega, et iga seade erinevates VLAN-ides saaks kätte ruuteri, millega aitas meid ka Christian, kes on selle kooli võrkude õpetaja.

Nädala keskpaigas hakkasime seadistama servereid, millele tegime veel uue võrgu (VLAN60). Serveritega pidid ühendust saama veel ka IP-kaamerad, mis asusid VLAN40s.

Kui kolmapäeva lõpuks olime serverid ja IP kaamerad ära konfigureerinud, siis kogemata unustasime ära salvestada oma kogu eelmise kahe päeva töö, siis pidime neljapäeva hommikul kõik IP-d, switchi ja serveri konfid peale panema, mis oli palju kergem, kuna oli veel eelmisest päevast palju meeles.

Tegime ka võrgutabeli, kuhu lisasime kõik võrgus olevate seadmete IP-d, VLANid ja ühenduste algus- ja lõpppunktid (PILT HILJEM)

Reedel õpetas meile Christian veel kuidas kasutada router rip-i. Millega saab ära ühendada kaks võrku, kus andakse ruuterile teada teise võrgu IP-d, et nad üksteise vahel suhelda saaksid. Christian imestas, et me polnud varem rip-i kasutanud vaid ainult OSPF-i, kuigi tema arvates on rip palju lihtsam kui OSPF.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: